Menu
Reklamní sdělení
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czUrychlíme procesy ve vašem e-shopu. Ověřujte bankovní převody efektivně.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.
Naši milí,
 
děkujeme za peníze, kterými jste se rozhodli podpořit projekt svobodné školy v kampani Škola pro svobodné děti, které si věří. Dnešním dnem kampaň skončila. Podpořili jste nás celkem částkou 18.900,- Kč. Protože cílová částka dosažena nebyla, peníze vám budou vráceny zpět do 5 pracovních dnů.
 
Vaše podpora nás velmi těší. Vážíme si toho, že jste obětovali část ze svého osobního či rodinného rozpočtu pro myšlenku, se kterou jsme se na vás obrátili. Nevybrali jsme dostatečné prostředky na úpravy prostor. Znamená to, že v září 2021 škola nebude mít schválený provoz krajskou hygienickou stanicí. Chystáme se však pokračovat v našem konání dál, protože myšlenka svobodné školy nám dává smysl. Budeme dál školu budovat ze svých prostředků a zatím provozovat školu komunitně.
 
Pokud nás budete chtít podpořit i přesto, že kampaň je ukončena, budeme za vaši podporu rádi. Odměny jsou uvedené na webových stránkách www.sami-sebou.cz. Najdete zde i číslo bankovního účtu naší neziskové organizace a každý měsíc zde naleznete výpis. Odměny lze objednávat na email sami-sebou@seznam.cz. Když nám ale zavoláte, budeme ještě radši 🙂
 
Přejeme vám všem a všem dětem, aby/-ste zůstali co nejdéle dětmi. Svobodnými, šťastnými a prahnoucími po poznávání světa.
 
Míša a Eva

Proč Startovač?

Po návštěvě vedoucí Krajské hygienické stanice a probrání všech bodů a úprav,

které jsou potřebné pro schválení provozu školy, jsme dospěli do bodu,

kdy je financování již nad naše síly.

Proto jsme se rozhodli požádat o pomoc příznivce naší školy a svobodného vzdělávání 

pomocí Startovače. Vytvořili jsme sbírku, kde si můžete vybrat odměnu, nebo nám pomoci jen tak.

 

Jelikož je však rozpočet na spuštění provozu značně převyšuje stanovenou cílovou částku, budeme vděční, za příspěvky i nad stanovený cíl.

 

Zde je odkaz: Startovač

Projekt nese název: Škola pro svobodné děti, které si věří.

 

Náš příběh

Jsme dvě kamarádky, které na začátku spojila péče o stejně staré chlapce.

Začaly jsme se zajímat o styly a zejména vlivy výchovy až jsme objevily unschooling, který nás velmi oslovil a my věděly, že to je ta pravá cesta.

Začaly jsme hledat možnosti svobodného vzdělávání pro své děti a pak se zrodil plán, založit vlastní školu a umožnit tak svobodné vzdělávání více rodičům v našem kraji. Nabídnout pro děti i rodiče respektující prostředí, materiální i personální zázemí, naše znalosti a dovednosti, podněty i možnost svobodné volby.

Našly jsme prostory bývalé školy, kde jsme si její jednu část pronajaly a začaly budovat. Zároveň jsme také začaly usilovat o zápis do školského rejstříku, aby byla škola dostupná širšímu okruhu rodičů a dětí.

Pro spuštění zapsané školy, je však potřeba dostát byrokracii a požadavkům různých institucí. A tak jsme došly do bodu, kdy nám pro otevření školy a získání potřebných povolení chybí poměrně velká finanční částka, kterou již samy neumíme zajistit.

Proto jsme se rozhodly pro Startovač a požádat vás o pomoc, s vybudováním místa, kde se budou děti i rodiče cítit dobře. Které může být i místem pro vaše setkávání na veřejných akcích, seminářích, či workshopech.

 

 

 Naše plánované prostory:

 

Z vybraných peněz pořídíme:

Projekt

Stavební příčku a dveře na stavbu sborovny

Někoho, kdo jí postaví

Materiál a práci na úpravu výdejny

Nábytek a vybavení do výdejny - kuchyně

(režon + vybavení, dvojdřez, skříňky, pojízdný ostrůvek, odpadové nádoby, myčku, lednici, odtah, kuchyňské náčiní)

Nábytek a vybavení do jídelny (stoly, židle, pultík, příbory, talíře, tácy)

Výlevku a šatnu s odvětráním pro výdejnu 

Umyvadla, baterie a rozvod vody do tříd

Umyvadla, baterie, splachovače na WC

Rozvod vody do kuchyně

Bojler a rozvod teplé vody

Směšovače teplé a studené vody na WC

Ventilátory na WC a šatnu

Termohlavice na topení a výměna

Výměna některých radiátorů

Materiál a stavba bezpečnostních krytů na radiátory

Zabezpečení oken

Instalatérské práce a další potřebný materiál

Rozvod světel do 2 tříd, sborovny a chodby

Nové zásuvky a vypínače do 5 místností

Objímky, žárovky a stínidla do 5 místností (asi 40)

Šatní skříňky

Lavice a židle

Žaluzie

Odzvučení HV a jazykovky (klidová místnost)

Linoleum cca 200m

Vymalování asi 300m plochy

Barvu na topení a futra

Zaplatíme řemeslníky

 

a když ještě něco zbyde, pořídíme vybavení pro výtvarku, hudebku, IT, odpočívárnu a zahradu

 

 dále poptáváme:

prodlužováky, matrace, prostěradla na matrace, barvy na dřevo venkovní, lana, zahradní nářadí

nářadí na dlouhodobé zapůjčení (maflik, přímočarka, flexa, brusky)

šikovné ruce na pomoc

Naši milí,
 
děkujeme za peníze, kterými jste se rozhodli podpořit projekt svobodné školy v kampani Škola pro svobodné děti, které si věří. Dnešním dnem kampaň skončila. Podpořili jste nás celkem částkou 18.900,- Kč. Protože cílová částka dosažena nebyla, peníze vám budou vráceny zpět do 5 pracovních dnů.
 
Vaše podpora nás velmi těší. Vážíme si toho, že jste obětovali část ze svého osobního či rodinného rozpočtu pro myšlenku, se kterou jsme se na vás obrátili. Nevybrali jsme dostatečné prostředky na úpravy prostor. Znamená to, že v září 2021 škola nebude mít schválený provoz krajskou hygienickou stanicí.
 
Chystáme se však pokračovat v našem konání dál, protože myšlenka svobodné školy nám dává smysl. Budeme dál školu budovat ze svých prostředků a zatím provozovat školu komunitně.
 
Pokud nás budete chtít podpořit i přesto, že kampaň je ukončena, budeme za vaši podporu rádi. Odměny jsou uvedené na webových stránkách.  Najdete zde i číslo bankovního účtu naší neziskové organizace a každý měsíc zde naleznete výpis. Odměny lze objednávat na email sami-sebou@seznam.cz. Když nám ale zavoláte, budeme ještě radši 🙂
 
Přejeme vám všem a všem dětem, aby/-ste zůstali co nejdéle dětmi. Svobodnými, šťastnými a prahnoucími po poznávání světa.
Míša a Eva